تدریس فلسفه

درود و هزاران درود خدمت شما یاران گرامی ام که به اینجانب لطف داشته و پیام داده و از چند و چون دوره های خصوصی فلسفه پرسش می کنید. با عنایت به استقبال خوب شما عزیزانم از این اتفاق، بر آن شدم که کلیات دوره ها را در اینجا نیز منتشر نمایم تا علاقمندان با سهولت بیشتری نسبت به آغاز دوره ها پیش قدم شوند.

امید دارم که در این باره نیز کماکان به شایستگی در خدمت شما مهربانان باشم.

دوره های خصوصی و نیمه خصوصی در حال ارایه

شما را همچنین به خواندن قطعه ای منتخب از نوشتار «در ستایش قدرت فلسفه» که نوشتار شصت و پنجم از دفتر نهم اینجانب است، دعوت می کنم.

باشد که مورد پسندتان واقع شود.

“یکی از کارکردهای شگفت انگیز فلسفه، توانایی فیلسوف در دستکاری کردن تعاریف جهان است. این خیلی حیرت آور است که می بینیم، می توانیم تعاریف را جرح و تعدیل کرده و مادامیکه طرح های جدید از اندرون دارای یک سازگاری ذاتی هستند، آن ها براحتی می توانند جای تعاریف قبلی را بگیرند. این قدرت فلسفه است. فلسفه به پیش فرضی پایبند نمانده و این قدرت را دارد که از هیچ، جهانی بیآفریند در تقابل با جهان های عُرفیِ از قبل ساخته شده.

فیلسوف آفریدگاری است که جهانی می آفریند. او پیش فرض های این جهان را تبیین نموده و آن ها را در نظام خود در هارمونی با یکدیگر قرار می دهد. او کاشف جهان است. فیلسوف است که از آستینش جهانی بیرون می آورد، هنگامیکه جهان قبلی رو به انقضاء و زوال است.”

دِی داد

3 دیدگاه برای “تدریس فلسفه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *