عاشقی به تعویق افتاده (۰۳۳-۰۱۰)

ایجاد علاقه، مودت و دوستی (فارغ از جنسیت) بین انسان ها مسئله ای شگفت انگیز است اما گاهی این علایق می روند که شکل جنسی و جنسیتی به خود بگیرند و در چنین شرایطی روابط بسیار بسیار پیچیده می گردند. یکی از جمله مکان هایی که علایق انسان ها ممکن است به آن شکل و شمایل منقلب گردد، فضای شبکه های اجتماعی است.

کسانی مطالبی انتشار می دهند (مثلا اشعار عاشقانه)، سپس افرادی از سر انسانیت و یا عشق به ادبیات آمده و آن ها را می پسندند، آنگاه در طولانی مدت این سوءتفاهم برای نشردهندگان مطالب (که حتی می توانند افراد میانسال و متاهلی باشند) پیش می آید که دیگرانی شیفته ی آنها شده اند و حال وقت آن است که بروند و بشکل خصوصی با آنها سفره ی دلشان را باز کرده و یک ماجرای عشق و عاشقی راه بیاندازند.

هدف از این نوشتار تحقیر و یا ملامت این عزیزان نیست بلکه اشاره به مطلبی است که شاید بتوان نام آن را «عاشقی به تعویق افتاده» گذاشت. این مسئله بویژه در جوامع سنتی – مذهبی، بسته و محافظه کار بیشتر به چشم می خورد (خصوصا در مردان نسل هایی که بخاطر رخداد انقلاب، جنگ و فضای ………. اجتماعی آن دوران نتوانسته اند که از نیاز به عاشقی کردن پالایش شوند).

سرآخر این نیازهای سرکوب شده و خلاءهای روانی این افراد جمع می شوند و اکنون که در یک فضای مجازی شرایط اندکی آزادتر است، ایشان محبت های بی قصد و غرض انسان های دیگر را در قالب های متوهمانه ی خود تحلیل کرده و مهر سایر مخاطبین را به پای علاقمندی های جنسی و رمانتیک آنان ارزیابی می کنند.

توصیه می کنم که افراد، شرایط دیگران را بیشتر درک کرده و تا کسی به آنها ذره ای روی خوش نشان داد از خودِ معقولِ خود به در نشوند تا نهایتا بر خود و دیگری فشار روانی کمتری وارد آید…

۱۲۱۷۹

یک دیدگاه برای “عاشقی به تعویق افتاده (۰۳۳-۰۱۰)

  1. “تا کسی به آنها ذره ای روی خوش نشان داد از خودِ معقولِ خود به در نشوند”
    لبخندی که این جمله بر روی لبم آورد رو نیاز داشتم واقعا، ممنونم :))

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *