رابطه (۲۲۸-۰۰۸)

برخی ها با هزاران دروغ و دونگ یک فرد بیچاره را دچار سوء تفاهم کرده و او را آلوده ی خود می سازند، سپس با بی خیالی شانه بالا انداخته و پا از رابطه بیرون می گذارند و حتی این را افتخاری دانسته و نزد خود خیال می کنند که قدرتمند بوده و قطع هر رابطه ای برایشان ممکن است.

قطعا آن کسی قدرتمند است که بتواند یک مسئله ی احساسی واقعی را مدیریت کند، نه اینکه کسی بیاید و نمایش بازی کرده و سپس پا بر احساسات خیالی خود بگذارد (احساساتی که حتی هرگز از اول وجود نداشته اند)؛ و بدتر اینکه سرآخر لاف قدرتمندی هم سر دهد.

این ادعا آنقدر خنده دار است که کسی بخواهد بخاطر شکار دایناسور، خود را شکارچی ماهری بداند. در جهانی که دایناسوری وجود ندارد، شکارچیان دایناسور بیشتر به کله پوکان خنده آور شباهت دارند تا شجاعانی ستودنی.

احساسات می توانند بسیار اعتیادآور و کشنده باشند. ما قطعا در قبال احساسات دیگران نسبت به خودمان مسئول خواهیم بود. در هر ارتباط انسانی شفافیت یک اصل است و نمی بایست که هرگز از این اصل مهم عدول کرد.

گاهی اوقات برخی ها نیز با جدی نگرفتن مسئله ی دادن پاسخ مناسب، طرف دیگر را درگیر خود می کنند، این رویکرد هم مثل رویکرد کلاشانه ی فوق  نکوهیده است. در یک رابطه ی سالم نه قرار است که فیلم عشقی – سینمایی بازی کنیم و نه یک پانتومیم پر از سکون و سکوت. همین!

۱۱۷۳۸

3 دیدگاه برای “رابطه (۲۲۸-۰۰۸)

  1. بنده قایل به اخلاقی بودن این نوشتار در بعد اجتماعی نیز هستم. در صورت صلاحدید لحاظ فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.