هفت نکته در پیرامون چهره ها (۱۲۶-۰۰۸)

یک) برخی چهره ها چندوجهی هستند. از هر طرف که به آن ها نگاه می کنی، رخ جدیدی می نمایانند. هر وجه این دست چهره ها، شخصیت متفاوتی دارد. از روبرو به یک شکل هستند و از نیمرخ بشکلی دیگر. همچنین مثلا وقتی از سه رخ به آن ها می نگری، انگار که کس دیگری هستند. در کل این دست چهره ها این احساس را به ما منتقل می کنند که گویا با چند نفر سر و کار داریم.

دو) برخی چهره ها بدون هر گونه آرایش و پیرایشی، نوعی زیبایی ویژه و گیرا دارا هستند. این چهره ها تا به حدی اصیل و موزون اند که هر گونه آرایشی، از گیرایی آن ها خواهد کاست.

سه) برخی چهره ها زمانیکه کر و کثیف و عرق آلود هستند، زیباتر بنظر می رسند. این دست افراد هنگامیکه چهره های خود را پاکیزه می کنند، از زیبایی شان کاسته می شود.

چهار) برخی چهره ها با اخم جذاب تر هستند بگونه ای که آدمی در مواجهه با آن ها تمایل دارد که فرد مقابل را عصبانی کرده و زیبایی اخم آنان را نظاره کند.

پنج) برخی چهره ها نقصان های جذابی دارند. گاهی اوقات جای یک زخم، یک لک مادرزادی و یا چیزهای دیگری شبیه به آن، به جذابیت بیشتر برخی چهره ها منتهی می شود.

شش) برخی چهره های عُرفاً زشت از برخی چهره های عُرفاً زیبا، جذاب تر هستند.

و سرآخر اینکه…

هفت) برخی چهره ها نیز بسیار غریب و منحصربفرد می باشند، چهره هایی که گویا الهام بخش خالقان شخصیت های کارتونی بوده اند…

2 دیدگاه برای “هفت نکته در پیرامون چهره ها (۱۲۶-۰۰۸)

  1. و هشتم؛برخی چهره ها از انتزاع و تصور ما در ذهن شکل میگیرند.چهره هایی که در عالم نهایت محبت و یا نفرت خویش ساخته ایم و آنرا به موصوف له موجود در زندگانی تعمیم میدهیم.
    به تو که حقیقی هستی ودر شق اول جای داری،درود میفرستم@):-

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.