شماره شویی! (۰۳۴-۰۰۸)

این روزها که تقریبا همه ی افراد از تلفن های همراه استفاده می کنند، دیگر کسی شماره تلفن ها را حفظ نکرده و حتی جایی بر روی کاغذ نیز یادداشت نمی کند. شماره ها درون گوشی ها ذخیره بوده و هر زمان که لازم است می توان به راحتی بدآن ها دسترسی داشت. از این رو معمولا وقتی افراد در ارتباطشان با دیگری دچار مشکل می شوند، یکی از اولین کارهایی که از ایشان سر می زند، پاک کردن شماره ی فرد منفور است.

افراد این کار را می کنند زیرا می خواهند به خودشان اثبات کنند که قوی اند و می توانند به صلاحدید خودشان بر روی هر چیزی پا گذارند. از آنجاییکه امروزه گوشی تلفن همراه واقعا همراه شماره ی یک هر انسانی است، پاک کردن شماره ی یک نفر از این تلفن همراه، گویا یعنی پاک کردن آن از صفحه ی روزگار! وقتی کسی شماره ی کس دیگری را پاک می کند، به ظن خود شرایطی را فراهم می آورد که دلش نخواهد در آینده ای نامعلوم دوباره به فرد مزبور بازگشته و وسوسه شود که ارتباط مقطوعه را دگرباره از سر گیرد.

این رویکردها اگرچه غریب بنظر می رسند اما رویکرد غالب عمده ی مردمان اند. در این میان کسانی نیز پیدا شوند که شماره ی فرد مورد غضب واقع شده را پاک نمی کنند، نه از این جهت که مایل به بخشیدن وی هستند بلکه صرفا از این رو که می خواهند در آینده ای نامعلوم پاسخگوی تماس های وی نباشند و احتمالا آن ها همان کینه ای های معروف هستند. اگر ما شماره ی کسی را پاک نکنیم، می توانیم در آینده به هر گونه تماسی از وی بی پاسخ مانده و بدین ترتیب بیشتر از وی کین ستانی کنیم. سرآخر اینکه آدمی یک تل احساس است.

متاسفانه آدمی موجودی بسیار بسیار نازک دل است.

یک دیدگاه برای “شماره شویی! (۰۳۴-۰۰۸)

  1. با درود
    خواندنی بود. پیروز باشید
    گاهی هم شماره‌ها به‌خاطر مشکلاتی که برای گوشی‌ها پیش می آیند پاک می شوند و البته این مورد بیشتر مورد سوء استفاده قرار می‌گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.