سُرود پیوند همسری / (تعریف من از عشق) (۰۶۶-۰۰۴)

ما، دو نفر، از میان تمامی انسان های زندگی گذشته، حال و آینده ی خود، یکدیگر را برگزیده ایم تا به خود و همگان اعلام داریم که هیچ کسِ دیگری نبود، نیست و نخواهد بود که بتواند جای هر یک از ما را برای آن یکی پُر کند و یا اینکه نقش یکی از ما را برای دیگری بازی کرده و جای او را بگیرد.

ما، دو نفر، از میان تمامی افراد این جهان آنچنان ساده، صمیمی و بی آلایش در راه یکدیگر قرار گرفتیم و آنچنان عمیق به هم پیوند خوردیم که تمامی افراد دیگر این جهان قادر نخواهند بود که این عمق را درنوردیده و ما را از یکدیگر بِرُبایند.

ما، دو نفر، از میان تمامی کارهای این جهان، کارِ بودن با همدیگر را برگزیدیم تا با نپرداختن به کارهای دیگر غرق ساختن رویای زندگی مشترکمان شده و آن را قبل از هر کار دیگری به پایان بریم.

ما، دو نفر، آنچنان خود را در همنوایی با یکدیگر احساس می کنیم که باور داریم هیچ دو گوهرِ دیگری در پهنه ی این زمین نمی توانسته اند تا بدین حد از منظر رنگ، شکل، جنس، عطر و بو به یکدیگر مانند باشند بنحویکه جز خودشان هیچ کسی آن دِگرگونگی بنیادین که عامل جذبشان به یکدیگر شد را بفهمد و بداند.

ما، دو نفر، امروز در آغوش هم این سرود پیمان همسری را می سُراییم و هر هم آغوشی و هر بوسه ای بر لب و گونه هایمان یادآور این یگانگی و بازخوانشِ سرودِ با هم زیستن است.

ما، دو نفر، امروز، در این مکان و زمان با هم هم-پیمان می شویم که در هر مکان و زمان دیگری به یاد یکدیگر بوده و تا آخرین دمِ زندگی مان از این پیوند همسری غافل نشده و آن را در جایگاهی بالاتر از هر چیز دیگری بنشانیم.

ما، دو نفر، همواره به یاد خواهیم داشت که چگونه با پاکی و تنهایی سال های دراز و دورِ خود، بهای این وصال را پرداخته و امروز در این مکان و زمان سپاسگزار سهم خود از هستی بوده و تا ابد بر سر این پیمان خواهیم ماند.

ایدون باد.

2 دیدگاه برای “سُرود پیوند همسری / (تعریف من از عشق) (۰۶۶-۰۰۴)

 1. شما برای یکی از نوشته های من نظری گذاشته بودید که:
  “مناسب ترینی در کار نیست. هر تصمیمی اشتباه است، برخی ها کمتر اشتباه اند…”
  آیا این “ما، ۲ نفر” رویایی شما هم در دسته ی “کمتر اشتباه قرار” می گیرند ؟

  1. نخست، سپاس بابت نکته سنجی شما…
   دوم اینکه، قطعا همین طور است که شما می فرمایید.
   و در پایان هم اینکه، لطفا لینک آن نوشتار مزبور را برای اطلاع سایر خوانندگان در ذیل این نگرگاه خوب خودتان قرار دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *